APEL DO MIESZKAŃCÓW STAWEK!

A  P  E  L

Stowarzyszenie „Stawki” od początku swojego powstania podkreśla rolę inwestycji drogowych dla Nas, mieszkańców. Popieramy każdą sensowną inwestycje wokół Nas. Jednocześnie jesteśmy zdecydowanymi przeciwnikami rozwiązania wskazanego przez Prezydenta Torunia, czyli połączenia Autostrady A1 poprzez „poligonówkę” do centrum Torunia. W związku z odstąpienia od realizacji „Węzła Czerniewice”, cały ruch z autostrady poprzez „Węzeł Kluczyki” ma zostać wprowadzony „pod nasze okna”. Takie rozwiązanie jest szkodliwe również  dla całego Torunia.

Byliśmy autorami jednego z protestów przeciwko temu rozwiązaniu, podpisanym przez ponad 900 osób, który nie został uwzględniony w decyzji Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.  Obecnie trwa postępowanie odwoławcze w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie, gdzie Stowarzyszenie jest również stroną. W związku z próbą podzielenia tej inwestycji na małe fragmenty GDOŚ nie rozpatrywał protestów osób zamieszkałych poza odcinkiem od „Węzła” do ul.Andersa pomimo tego, że kilkanaście tysięcy aut wjedzie na nasze zupełnie nie przystosowane do tego ulice osiedlowe.

Zmieńmy to. APELUJEMY!, jeśli mieszkasz przy ulicach prowadzących z „Węzła Kluczyki” na most Piłsudskiego i budowany obecnie most Wschodni i OBAWIASZ SIĘ, że warunki twojego życia i bezpieczeństwa Twojej rodziny zostaną zagrożone PODPISZ SIĘ pod zamieszczonym poniżej wnioskiem dostepnym w formacie pdf. Dotyczy to właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości. Jeżeli masz umowę najmu lub posiadasz prawo spółdzielcze do lokalu, również możesz wystąpić z takim wnioskiem. Dzięki temu możesz zostać stroną postępowania i być informowany o zamierzeniach miasta. Jednocześnie będziesz pełnoprawnych uczestnikiem tego postępowania.

Nie pozwólmy, aby decyzja o wprowadzeniu dodatkowego ruchu zapadała poza naszymi plecami!

 

Formularz dla ulic:

Okólnej, Łącznej, Sinoradzkiej, Czachowskiego, Bołtucia, Kutrzeby, Nenufarów, Trzcinowej, Bocianiej,  Zimorodka,  Zimowej, Korfantego, Perkoza, Tataraków, Szuwarów, Puchacza.

Formularz dla ulic:

Drzymały, Prufferów, Iwanowskiej, Armii Ludowej, Hallera, Poranna, Pstrowskiego, Idzikowskiego, Kniaziewicza, Biała, Zielona, Błękitna.

!Skan kopii lub informację o wysyłce do GDOŚ proponujemy przesłać na adres poczta@stawki.org!

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.