CZY W OGÓLE JEST INFRASTRUKTURA SPORTOWO-REKREACYJNA?

No niby jest, ale jak się przyjrzymy to infrastruktura sportowo-rekreacyjna została zmodernizowana i rozbudowana na terenie dzielnicy Podgórz. Nasza dzielnica wzbogaciło się o kryta pływalnię, eufemistycznie nazywaną „Mini Aquapark”, natomiast brakuje otwartych obiektów sportowo-rekreacyjnych w postaci boisk służących do uprawiania różnego rodzaju gier zespołowych. Zaplanowany obiekt przy Zespole Szkół Nr 14 bez wątpienia poprawi sytuację, pod warunkiem, że będzie posiadał kilka boisk i zostanie udostępniony wszystkim mieszkańcom Stawek.

Osobną kwestię stanowi dostępność Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Armii Ludowej. Obiekt ten, notabene leżący na pograniczu dzielnic Podgórz i Stawki powinien być udostępniony wszystkim mieszkańcom dzielnicy do uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportowych, a także różnych form rekreacji, a nie zawsze jest. Powinny być jasno określone zasady korzystania z różnych boisk. Ten obiekt nie powinien stać pusty, tak jak to ma miejsce w dni powszednie. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji powinien zachęcać mieszkańców do korzystania z tego obiektu poprzez organizowanie różnego rodzaju zawodów oraz imprez rekreacyjnych, co niestety nie ma miejsca.

Również pływalnia usytuowana na terenie Zespołu Szkół nr 14 i wybudowana szczególnie z myślą o dzieciach naszej dzielnicy, na okres wakacji czy ferii zimowych powinna być udostępniona przez MOSiR bezpłatnie lub na preferencyjnych warunkach dla dzieci i młodzieży szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych. Ma to również ogromne znaczenie dla ułatwienia dostępu do pływalni dzieciom z rodzin uboższych, których w dzielnicy Podgórz i Stawki jest bardzo dużo, a także szczególnie istotne w sytuacji, kiedy u coraz większej części dzieci i młodzieży szkolnej występują wady kręgosłupa oraz układu ruchu. Na pewno funkcjonowanie takiego obiektu, można by znacznie urozmaicić z dużą korzyścią dla mieszkańców np. w trakcie roku szkolnego powinny być również organizowane bezpłatne kursy nauki pływania dla dzieci szkolnych.

Może powinniśmy się zastanowić w dzielnicy nad różnymi formami rekreacji dla mieszkańców i zacząć ją sobie także sami organizować? A może wyścigi rowerowe dla dzieci i młodzieży? A może biegi przełajowe wokół dzielnicy? A może wreszcie w porozumieniu z władzami miasta przygotujemy gdzieś górkę do zjeżdżania na sankach, aby pójść z dziećmi na sanki w czasie ferii? Po to jest Stowarzyszenie.

 

Problem poruszano m.in. w korespondencji:

2010-09-20 Pismo do PMT ws projektu Orlik na osiedlu Stawki.pdf

2010-10-11 Pismo do SS ws projektu Orlik na osiedlu Stawki.pdf  (duży plik!)

2011-03-15 Pismo do PMT ws problemów mieszkańców Stawek.pdf

2011-04-21 Pismo do SS ws problemów mieszkańców Stawek.pdf  (duży plik!)

2011-06-14 Pismo do SS ws infrastruktury sportowej osiedla Stawki.pdf

2012-01-30 Pismo do PMT ws problemów mieszkańców Stawek.pdf

2012-02-29 Pismo do SS ws problemów mieszkańców Stawek.pdf (duży plik!)

 

Prasa pisała m.in.:

2010-12-09 Krótka radość ze ślizgawki na Stawkach

2010-12-30 4,5 złotego za godzinę ślizgawki na Stawkach

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.