DEBATA INWESTYCYJNA? CZY KONCERT ŻYCZEŃ?

Niestety z pewnym opóźnieniem, ale mimo wszystko zapraszamy do zapoznania się z materiałem informacyjnym, który na stronach miejskich został opublikowany również z pewnym poślizgiem od daty publicznej prezentacji. Zapraszamy do zapoznania się z INWESTYCJAMI PLANOWANYMI przez miasto. Z inwestycjami dotyczącymi zarówno naszej dzielnicy, jaki i całego miasta.

Osądźmy sami co jest realne, a co jest sferą pobożnych życzeń i gdybań w naszym coraz bardziej zadłużonym mieście.

Spotkanie, które odbyło się 31 stycznia 2013 roku w Central Parku i trwało ponad 4 godziny z udziałem radnych, przedstawicieli toruńskich stowarzyszeń i biznesu, członków rad okręgów oraz mediów.

Niestety spotkanie sprowadziło się jedynie do poinformowania zebranej publiczności o planach miasta w zakresie inwestycji planowanych w ciągu najbliższych 10 lat we wszystkich sferach życia miasta i jego mieszkańców. Na koniec spotkania uczestnicy zadawali pytania dotyczące prezentowanych inwestycji miejskich i można stwierdzić, że nad większością z zaprezentowanych projektów należałoby rozpocząć regularną debatę i to z udziałem specjalistów - z konieczną konkluzją nt. sensowności i realności zaprezentowanego projektu lub koncepcji.

Niestety tak się nie stało i chyba się na to nie zanosi. I widać nie jest zamiarem władz miasta, aby tak ważne dla nas wszystkich inwestycje i związane z tym, często gigantyczne wydatki z budżetu miasta konsultować z mieszkańcami i w ogóle zasięgać szerszych opinii w tych sprawach. I są tu przecież inwestycje bardzo ważne dla nas, mieszkańców lewobrzeża. A przecież można jak pokazały to już spotkania i prezentowane opinie dotyczące choćby Parku na Bydgoskim czy placu Rapackiego…

 

Czytaj na stronach miejskich:

Inwestycyjny Toruń

Czytaj też tu:

W Toruniu powalczymy o 900 milionów złotych na inwestycje

Do pobrania:

Prezentacja Inwestycyjny Toruń, przedstawiona podczas spotkania (.pdf, 11,3 MB)

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.