DROGI, ULICE, CHODNIKI, A WIĘC NASZA CODZIENNOŚĆ

Przypomnijmy. W grudniu ub. roku w imieniu mieszkańców dzielnicy wnioskowaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg o realizację kilkunastu zadań z zakresu infrastruktury drogowej dzielnicy. Dotyczyły one rozmaitych problemów, zarówno z zakresu wybudowania chodnika czy drogi, jak i parkujących pojazdów czy instalacji sygnalizacji świetlnej. Ponieważ niedawno otrzymaliśmy pisemną odpowiedź na poruszone problemy w załączeniu można zapoznać się zarówno ze złożonymi wnioskami, jak i z udzieloną odpowiedzią. Zapraszamy do lektury.

Zapraszamy do lektury, jak i do zgłaszania kolejnych wniosków i postulatów, które moglibyśmy kierować do odpowiednich urzędów i instytucji w sprawach infrastuktury drogowej. Co do odpowiedzi udzielonej przez zastępcę dyrektora inż. Kalinowskiego to lektura odpowiedzi na zadane pytania pozostawia duży niedosyt i z pewnością do sprawy będziemy powracać, prosząc o udzielenie bardziej szczegółowej i wyczerpującej odpowiedzi na zadane pytania i stawiane wnioski.

2012-12-18 Pismo do MZD ws problemy infrastruktury drogowej dzielnicy.pdf

2013-01-08 Pismo z MZD ws problemy infrastruktury drogowej dzielnicy.pdf

Do tematu będziemy jeszcze powracać.

Komentarze

Kładka dla pieszych w ciągu ul. Skrytej

Od roku czasu interweniuję w sprawie ułożenia kładki dla pieszych w ciągu ul. Skrytej na odcinku Idzikowskiego - Biała, która przedzielona jest rowem  melioracyjnym , i który to rów pokonują dzieci udające się do i ze szkoły podstawowej nr 14. Interwencje w Wydziale Środowiska i Zieleni UM Toruń, Straży Miejskiej, Telewizji Regionalnej pozostają bez echa. Problem polega na tym, iż w celu pokonania rowu dzieci wrzucają kamienie do wody aby ułatwić sobie jego pokonanie co może skutkować poślizgnięciem, przewróceniem, uderzeniem głową o kamiem itd itp. Nie wspomnę o matkach z dzieckiem w wózku, które tą przeszkodę chcą niejednokrotnie pokonać. Nadmienić trzeba, iż jest to najkrótsza droga do szkoły dla osób zamieszkujących po zachodniej stronie rowu melioracyjnego. Z poważaniem Andrzej Roubo.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.