FESTYN NA STAWKACH JAK CO ROKU

Jak co roku zapraszamy na Festyn Parafialno-Osiedlowy organizowany dla mieszkańców naszej dzielnicy przez Parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy Parafii N.P.N.M.P. we współpracy z Parafialnym Zespołem "Caritas" oraz Radą Okręgu nr 2 Stawki.

Festyn odbędzie się w niedzielę 19 maja na terenie boiska Zespołu Szkół Nr 14 przy ul. Hallera. Start o godz. 15.00, aż do zmierzchu mniej więcej do godziny 19.00.

Festyn odbywa się już od wielu lat. Pierwszy Festyn odbył się w 1996 r. i miał bardzo skromną formę, ale z biegiem lat formuła rozrosła się tak, że z roku na rok bierze w nim udział liczna grupa mieszkańców, mających do dyspozycji coraz więcej atrakcji. Organizowany jest zawsze przed Dniem Dziecka, aby zaakcentować fakt, że to między innymi dzieci są jego głównym adresatem. Można śmiało stwierdzić, że jest to w obecnie największy Festyn w dzielnicy – taki nasz „produkt własny”.

Podobnie jak w latach ubiegłych obecnie przygotowano dla uczestników wiele atrakcji, a wśród nich są m.in.: różnorodne pokazy i zabawy sprawnościowe, konkurencje sportowe oraz liczne gry i konkursy z nagrodami oraz inne niespodzianki dla dzieci i dorosłych. W trakcie zabawy można będzie pokrzepić się grochówką, grillowaną kiełbaską, ciastem i kawą serwowaną przez Zespół "Caritas". Będą liczne atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci m.in. mini-lunapark, pojazdy oraz występy artystów.

Program przewiduje przeprowadzenie konkursów zręcznościowo – sprawnościowych dla dzieci i dla dorosłych oraz oczywiście mecz piłki nożnej. Podczas całej imprezy sprzedawane będą losy do zabawy losowej. Na zakończenie Festynu przewidziana jest też licytacja obrazów oraz losowanie nagród z dużej zabawy losowej. Środki uzyskane z licytacji przeznaczone są na rzecz hospicjum „Nadzieja” (wszystkie losy wygrywają). Przewidziane są liczne nagrody dla dzieci jak książki, słodycze, piłki, zabawki itp.

Dochód z festynu przeznaczony jest na pomoc charytatywną dla mniej zamożnych mieszkańców naszej dzielnicy oraz na dożywianie - głównie poprzez obiady - dzieci szkolnych. Obecnie z uzyskanych w poprzednim roku środków dożywianych jest kilkanaście dzieci. Warto  zaznaczyć, że działanie organizatorów jest całkowicie społeczne, niekomercyjne i bezinteresowne. Jest czystym przejawem działań na rzecz dzielnicy i jej mieszkańców.

Organizatorzy poczynili liczne starania mające na celu pozyskanie nagród przeznaczonych do sprzedaży w loteriach fantowych, jednak jak co roku proszą również tych, którzy mogliby udzielić wsparcia tego szczytnego celu o przekazywanie w formie upominków nagród-fantów dla uczestników w/w konkursów. Można liczyć na wsparcie m.in. Urzędu Miasta Torunia, Urzędu Marszałkowskiego oraz licznych instytucji, a wśród sponsorów zarówno osób prywatnych, jak i licznych firm usługowych, handlowych i produkcyjnych z całego miasta. Patronat medialny będzie sprawować Gazeta Nowości i Radio Gra. Zapraszamy do rodzinnego spędzenia niedzielnego popołudnia w radosnej atmosferze.

Fotorelacje z ubiegłorocznych festynów dostępne są w naszej Galerii Zdjęciowej.

Zapraszamy

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.