NOWE PRZEDSZKOLE OTWARTE!

Oficjalne otwarcie nowego budynku dla przedszkola przy ul.Złotej odbyło się 7 marca 2013 r., chociaż najmłodsi przenieśli się w nowe mury już w styczniu. Na to święto przybyli rodzice, przedstawiciele lokalnej społeczności, władze miasta i oczywiście dzieci. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała reprezentantka przedszkolaków, w asyście dyrektor przedszkola Doroty Witczak oraz władz miasta. Budynek poświęcił proboszcz miejscowej parafii - ks. Wojciech Raszkowski. Zapraszamy w nowe progi przedszkola na Stawkach.

Placówce przybyły nowe, jasne i przestrone sale. Przybyło też dzieci i jest ich teraz w całym przedszkolu 176 - łącznie siedem oddziałów. Dodatkowa rekrutacja była możliwa dzieki remontowi i rozbudowie dotychczasowej siedziby. Do starego segmentu został dobudowany kolejny budynek, a między nimi stanął łącznik. W nowym, oprócz pomieszczeń przedszkolnych znalazło się miejsce na nową kuchnię i kotłownię. Wszystko kosztowało 3,5 mln zł. Teraz trwa kolejna część inwestycji, która obejmuje stary budynek. Powstaną w nim nowe sale przedszkolne, odnowiona będzie kuchnia, a obiekt zostaje docieplony od zewnątrz. Roboty zakończą się w kwietniu, a ich koszt to ok. 600 tys. zł. Na zewnątrz został urządzony już nowy plac zabaw i duży przestronny parking, a całość jest otoczona nowym zielonym płotem.

 

 

Najbardziej z nowego przedszkola zadowolone są chyba dzieci, które nie mogły doczekać się jego otwarcia. Wszystkie te nowe sale z nowymi grupami jak: „Żabki”, „Sówki”, „Motylki” i „Zajączki”. Niektórzy uważają, że stare przedszkole miało sympatyczniejszy „klimat”, było bardziej przytulne i kameralne, ale chyba najważniejsze, żeby miały z tego radość dzieci. I to one będą najważniejszym „recenzentem” tego, co przygotowali dla nich dorośli.

 

 

A najlepiej samemu przyjść i zobaczyć …

 

ARTYKUŁY W PRASIE:

Przedszkole nr 12 w nowej odsłonie

Więcej miejsc w przedszkolach

Złote przedszkole

Przedszkole w Toruniu przy ul. Złotej dodatkowo przyjęło 57. dzieci

 

Komentarze

Robi wrażenie

Byłam, widziałam - bardzo czysto i ładnie. Przytulne to faktycznie nie jest dobre słowo, ale dziecku się podobało - a to priorytet. Szkoda, że przedszkole nie urządza dni otwartych jeszcze przed rozpoczęciem naboru, choć dowiedziałam się, że są dni adaptacyjne dla przyjętych do przedszkola dzieci - i to się chwali.

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.