RADA OKRĘGU STAWKI - DLACZEGO JEST NAM POTRZEBNA?

Rada Okręgowa Stawki to jednostka pomocnicza Gminy Miasta Toruń. To jednocześnie ciało społeczne składające się wyłącznie z przedstawicieli mieszkańców danej dzielnicy w liczbie 10 osób. W kompetencjach Rady Okręgowej leży reprezentowanie mieszkańców danego okręgu i wyrażanie ich potrzeb m.in. poprzez: organizowanie działań mieszkańców, opiniowanie i przedkładanie projektów uchwał Rady Miasta dotyczących okręgu Stawki, wnioskowanie w sprawach lokalnych do Rady Miasta i Prezydenta oraz prezentowanie problemów wspólnoty lokalnej we właściwych urzędach i instytucjach.

Trzeba tu zaznaczyć, wszyscy członkowie Rady Stawki pracują społecznie, działając dla dobra dzielnicy i jej mieszkańców poświęcając temu swój czas. Obszar jej działań jest szeroki, ale często może pochwalić się konkretnymi sukcesami. Działalność koncentruje się zwłaszcza w zakresie infrastruktury drogowej, kanalizacyjno-wodociągowej i oświetleniowej, koncepcji komunikacyjnych, rozwoju i modernizacji miejsc sportu i rekreacji (Park 1000-lecia) czy zabiegania o ochronę środowiska i bezpieczeństwo.

Rada Stawki występuje i interweniuje w imieniu mieszkańców w urzędzie miasta, instytucjach i spółkach miejskich. Co chyba najważniejsze, przedkłada corocznie w imieniu mieszkańców propozycje do budżetu miasta w zakresie inwestycji i remontów. Zabiega również o wykonywanie bieżacych i zaplanowanych remontów, napraw oraz poprawy funkcjonowania elementów infrastruktury i wszystkiego tego z czym na co dzień stykamy się w przestrzeni publicznej. Są to rzeczy duże i małe, ale zawsze ważne dla wszystkich mieszkańców Stawek.

Toruń jest podzielony na 13 okręgów, jednak nie we wszystkich obecnie takie Rady funkcjonują. Istnienie i autentyczne działanie Rady zależy od wielu czynników, do których z pewnością można zaliczyć aktywność jej członków. Nie do przecenienia jest też fakt aktywności mieszkańców w tym zakresie i doprowadzenie do wyboru i ukonstytuowania się takiej Rady.

 

W związku z tym apelujemy do wszystkich mieszkańców Stawek, aby w nadchodzących wyborach wykazali się postawą obywatelską, stawili się licznie na wybory i naszą dzielnicową Radę Okręgową bez problemów wybrali. Będziemy o tym na bieżąco będziemy informować.

 

Komentarze

Z chęcią pójdę na wybory.

Z chęcią pójdę na wybory. Proszę tylko o przedstawienie kandydatów i ich sylwetek ( choć w skrócie), żebym wiedział na kogo kandyduje, i kto będzie przekazywał moje zdanie dalej ;) pozdrawiam !

Wybory do Rad Okręgów 2021

KANDYDUJĘ, GŁOSUJĘ, WSPÓŁDECYDUJĘ O PRZYSZŁOŚCI MOJEGO OSIEDLA

Może macie znajomych chętnych do osiedlowej rady mieszkańców / Rady Okręgu

Dowolne osiedle. Może rodzina, znajomi?

Toruń jest podzielony na trzynaście okręgów - jednostek pomocniczych gminy.

Rady okręgu funkcjonują w 7 na 13 jednostek:

OKRĘG NR 3 – RUDAK

OKRĘG NR 4 – CZERNIEWICE

OKRĘG NR 5 – KASZCZOREK

OKRĘG NR 6 – BIELAWY-GRĘBOCIN

OKRĘG NR 10 – WRZOSY

OKRĘG NR 11 – CHEŁMIŃSKIE

OKRĘG NR 13 – BYDGOSKIE

Bez Rady Okręgu pozostaje:

OKRĘG NR 1 – PODGÓRZ

OKRĘG NR 2 – STAWKI

OKRĘG NR 7 – SKARPA

OKRĘG NR 8 – RUBINKOWO

OKRĘG NR 9 – JAKUBSKIE-MOKRE

OKRĘG NR 12 – STAROMIEJSKIE

Poszukiwani kandydaci z każdego osiedla/okręgu!

Kandyduję, wybieram, decyduję o przyszłości swojego osiedla.

Rada Okregu jest ciałem społecznym.

/brak wynagrodzenia/

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.