STAROMOSTOWEJ CIĄG DALSZY

Staromostowej ciąg dalszy, czyli usilne starania władz, aby również na lewobrzeżu wybudować tzw. Trasę Staromostową. Połączyć ją docelowo z autostradą oraz „eską” i wpuścić ten cały spotęgowany ruch pojazdów wprost na stary most drogowy. Już nie wystarczą narzekania i coraz głośniejsze protesty mieszkańców wzdłuż ulicy Andersa, że głośno, że hałas, że ruch i spaliny. A miało być pięknie, spokojnie, lokalnie, tak obiecywano ….

Wykonano już prawobrzeżny odcinek, budując swoistą "autostradę" przez środek miasta, nie licząc się z nikim i z niczym, burząc wiele zabytkowych budynków i praktycznie likwidując starą "Chełmionkę". Teraz pozostaje tylko „przepruć” się koło Starówki. I czas na Lewobrzeże. Od wielu lat władze Torunia, na czele z prezydentem Michałem Zaleskim, forsują budowę tzw. Węzła Kluczyki na drodze ekspresowej S10 i puszczenie z niego ruchu w kierunku mostu Piłsudskiego. Tyle samo trwa też opór mieszkańców przed realizacją tego połączenia. A teraz może stać się jeszcze głośniejszy, bo wobec oporu stawianego od lat przez mieszkańców południowych części dzielnicy, uaktywniają się już mieszkańcy jej północnej części, nie mający o planach miasta pojęcia i nie zdających sobie sprawy z realnego zagrożenia narastającym problemem.

I znów bez konsultacji, bez informacji, na siłę i bez pytania mieszkańców, ogłasza się wybór projektanta koncepcji już wielokrotnie oprotestowywanej przez mieszkańców już kilkanaście lat temu. Czyli połączyć wylot z pod wiaduktu na pl. Armii Krajowej na wprost przez ulicę Poznańską, przecinając ulicę Hallera i wzdłuż ulicy Orlicz-Dreszera wpiąć się w duże rondo na ul. Andersa. I dalej w przyszłości wprost do węzła na „poligonówce”.

O czym więcej TUTAJ

Jako Stowarzyszenie uważamy, że od momentu, kiedy powstał most gen. Zawackiej, tylko on powinien być bezpośrednio skomunikowany z drogą ekspresową S10 i A1, bo daje to jedyną szansę na pełne wykorzystanie jego możliwości odbioru ruchu z tras szybkiego ruchu w stronę miasta. Te kroki to próba wykorzystania tego potrzebnego rozwiązania do tego, żeby władze Torunia wzmocniły swoją szkodliwą koncepcję budowy trasy Staromostowej. Ta trasa podzieli lewobrzeże na części, będzie kolejną autostradą w środku miasta – będzie bowiem biec przez środek gęsto zabudowanego terenu. Oznacza także montaż kolejnych ekranów, wycinkę drzew i wyburzenia budynków. A co najważniejsze, odsłoni bezsensowność mostu gen. Zawackiej, na który wydaliśmy setki milionów, a którego nie potrafimy w pełni wykorzystać.

Jeżeli jako mieszkańcy mamy negatywne zdanie w tym zakresie, to uważamy, że powinniśmy zostać wysłuchani PRZED, a nie jak zwykle PO zapadnięciu decyzji o realizacji takiej inwestycji. I nie chcemy ZNOWU słuchać, jak to słyszymy od wielu lat z ust władzy, że nie można się już wycofać, bo już wydano setki tysięcy złotych na koncepcję, projekty, realizację itd. itp. Widać nie ma innego sposobu dla mieszkańców lewobrzeża tylko znowu się organizować, dyskutować, protestować, pisać monity i listy z podpisami przeciw rozwiązaniom, które nas mieszkańców uszczęśliwiają na siłę.

Nasze Stowarzyszenie będzie na bieżąco monitorować rozwój sytuacji w tym zakresie. W okresie powakacyjnym postaramy się zorganizować większe spotkanie dla mieszkańców dzielnicy, gdzie byłaby możliwość przedyskutowania tego nabrzmiewającego problemu, a także zgłaszania uwag i propozycji mieszkańców Stawek oraz szerzej lewobrzeża. Aby móc przedstawić nasze wspólne stanowisko wobec władz miasta.

Więcej w artykułach i linkach na stronie:

http://tylkotorun.pl/staromostowa-czyli-kolejna-torunska-trasa-niezgody/

http://tylkotorun.pl/mieszkancy-stawek-chca-zmian-na-ul-andersa-postuluj...

http://stawki.org/jestesmy-za-polaczeniem-torunia-z-autostrada-przez-wez...

http://stawki.org/wezel-kluczyki-czy-wezel-stawki

http://stawki.org/apel-do-mieszkancow-stawek-0

http://stawki.org/stanowisko-ws-polaczenia-z-autostrada

 

 

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.