TARGOWISKO DLA LEWOBRZEŻA C.D.N.

W pierwszym kwartale tego roku coś drgnęło w sprawie targowiska na lewym brzegu Wisły. To może jednak wreszcie zacznie się coś dziać w tej materii ? Aby nie zapeszyć …

W poprzednich miesiącach poprzez nasze Stowarzyszenie i prasę lokalną były zgłaszane zapytania do Prezydenta miasta o możliwość umiejscowienia targowiska w lewobrzeżnym Toruniu. Pojawiająca się odpowiedź wciąż była taka sama - sprawa jest w trakcie opracowywania i nie podawano konkretnych danych. Sprawę drążył nawet radny Michał Jakubaszek. Ale jednak chyba coś się dzieje …

Na początku tego roku Miejska Pracownia Urbanistyczna podała do wiadomości, że ma kilka propozycji lokalizacji targowiska i tą informację opublikowały „Nowości” w dniu 15-03-2012 (link poniżej).

Jedna z propozycji to lokalizacja na Stawkach pomiędzy ulicą Hallera, a Powstańców Śląskich (na odcinku od ulicy Domachowskiego do ul.Plebiscytowej). Kolejna propozycja to zagospodarowanie pod targowisko placu na Podgórzu przy skrzyżowaniu ulicy Prüfferów i ulicy Iwanowskiej niedaleko sklepu Lidl. Następna propozycja lokalizacji to również Podgórz w okolicy Ronda Kuronia przy ulicy Andersa, gdzie obecnie znajduje się  spory obszar niezabudowany.

Miejska Pracownia Urbanistyczna nadal szuka innych propozycji lokalizacji targowiska. Wyznaczając teren pod targowisko trzeba wziąć pod uwagę nie tylko dostępność terenu, jego skomunikowanie, ale również planowane na danym terenie przyszłe inwestycje miejskie i istniejące uwarunkowania formalno-prawne. Analizie poddawane są grunty gminne jak również rozpatrywane są formy pozyskania terenów od Agencji Mienia Wojskowego oraz ewentualnych działek prywatnych dla potrzeb organizacji targowiska, jako uzupełnienie przygotowanych propozycji.

 

 

Co najważniejsze dla nas, dla mieszkańców, po przedstawieniu publicznym wszystkich tych propozycji planowane są KONSULTACJE SPOŁECZNE, w ramach których będzie istniała możliwość dokonania wyboru konkretnej przedstawionej lokalizacji. Istotne również będzie wypowiedzenie się na temat kształtu, charakteru i sposobu zagospodarowania nie tylko targowiska, ale i otaczających terenów przeznaczonych pod parking, zaplecze WC itp.

Kolejne propozycje lokalizacji targowiska głównie w dzielnicy Podgórz, nad którymi obecnie pracuje MPU (jak okolice ul.Poznańskiej przy d.Polmozbycie, okolica ul.Okólnej i ul.Jabłońskiego oraz kilka innych) zostaną nam przestawione na planowanych konsultacjach społecznych w miesiącach sierpień–wrzesień. Konsultację te będą prowadzone poprzez bezpośrednie spotkania z mieszkańcami osób odpowiedzialnych za decyzje w tej sprawie, jak i przy pomocy akcji informacyjnej  w internecie i możliwości wypełnienia zamieszczonej tam ankiety. Po konsultacjach społecznych jeśli będzie taka potrzeba zostanie zaplanowane spotkanie z Prezydentem Torunia Michałem Zaleskim.

 

 

O postępach w sprawie będziemy informować na bieżąco.

 

Problem poruszano m.in. w korespondencji:

2011-03-15 Pismo do PMT ws problemów mieszkańców Stawek.pdf

2011-04-21 Pismo do SS ws problemów mieszkańców Stawek.pdf  (duży plik!)

2012-04-14 Pismo do PMT ws problemów mieszkańców Stawek.pdf

2012-05-15 Pismo do SS ws problemów mieszkańców Stawek.pdf

 

Prasa pisała m.in.:

2011-05-26 Targowisko na Stawkach? Czemu nie.pdf

2011-05-29 Targ dla lewego brzegu

2011-07-07 Lewy brzeg będzie mieć targ.pdf

2012-01-12 Niebawem przetarg na nowy targ.pdf

2012-03-15 Gdzie powstanie targ?.pdf

 

Poprzedni materiał w tej sprawie ukazał się 21.02.2012

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.