TERAZ ŚMIECI! TRZEBA ROZWIĄZAĆ UMOWĘ

W lipcu zacznie obowiązywać nowa ustawa o utrzymaniu porządku tzw śmieciowa. Zgodnie z nią wszyscy mieszkańcy będą co miesiąc płacili opłatę śmieciową. Dzięki temu z lasów i rowów mają zniknąć dzikie wysypiska. Wysokość opłaty mają samodzielnie ustalić wszystkie miasta, a następnie podpisać umowy z mieszkańcami na ich wywóz. Tymczasem wszyscy jesteśmy związani dotychczasowymi umowami, przeważnie z MPO – i co dalej?

Jak mówi wiceprezydent Torunia Zbigniew Fiderewicz, cytowany przez „Nowości” z dnia 4 lutego br. „Wkrótce torunianie, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych lub lokalach bez zarządu wspólnoty, znajda w swoich skrzynkach pocztowych ULOTKI informujące o konieczności wypowiedzenia umowy na odbiór śmieci. – Chcemy zapobiec sytuacji, w której mieszkańcy mieliby płacić podwójnie za odbiór śmieci – tłumaczy wiceprezydent. – Od 1 lipca, zgodnie z nowymi zapisami ustawy, gmina przejmuje obowiązek odbioru i zagospodarowania odpadów, dlatego konieczne jest wypowiedzenie umowy z dotychczasową firmą wywozową. W przeciwnym razie za wywóz śmieci zapłacimy podwójnie: na rzecz firmy wywozowej oraz gminy. Umowę z firmą wywozową należy wypowiedzieć w taki sposób, aby jej ważność kończyła się w dniu 30 czerwca. Ponieważ okres wypowiedzenia, niezależnie od rodzaju umowy trwa zazwyczaj trzy miesiące, nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę.”

Tyle wiceprezydent, a co to oznacza dla nas? To, że mamy praktycznie tylko ponad miesiąc na wypowiedzenie takiej umowy tj do 31 marca. Możemy ja wypowiedzieć osobiście w siedzibie MPO lub jak informują w BOK MPO przesyłając korespondencję pocztą lub mailem na adres spółki ROZWIĄZANIE UMOWY.

Jakie informacje powiny znaleźć się na takim wypowiedzeniu?

Imię i Nazwisko – Adres ustawienia pojemnika – Rodzaj i ich ilość – Data rozwiązania umowy (tj 30-06-2013) – Powód rozwiązania (zmiana ustawy) – i najlepiej Numer ID wzięty z umowy lub numer telefonu w celu ewentualnego potwierdzenia danych.

 

 

Najdziwniejsze  w tym wszystkim jest to, że taki „gotowy” druk np. w formie pliku pdf lub Word powinien być do ściągnięcia ze strony MPO lub ta firma powinna być zainteresowana przekazaniem takiego „materiału” podmiotom zewnętrznym np. naszemu Stowarzyszeniu w celu zamieszczenia na stronie. Otóż nie! I to jest najśmieszniejsze, że pracownicy tej firmy mają ZABRONIONE wydawanie takich czystych druków petentom, bo jak się tam tłumaczy są one własnością firmy i objęte są „systemem ISO”. Za to gotowy druk do ściągnięcia jest przygotowany na stronie serwisu miejskiego (link poniżej).

Kuriozalne, prawda?

 

O ZASADACH NALICZANIA OPŁAT ŚMIECIOWYCH

ROZWIĄZANIE UMOWY NA WYWÓZ ŚMIECI (również druk do pobrania)

DEKLARACJE O WYSOKOŚCI OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.