WITAMY!

Witamy na stronie Stowarzyszenia Stawki!

Jako organizacja działamy już dwa lata, chociaż niektórzy nasi członkowie działali społecznie lub dyskutowali o problemach dzielnicy już wcześniej. Teraz możemy to robić wspólnie, razem. Stowarzyszenie reprezentują kobiety i mężczyźni, osoby starsze i młodsze, wśród nas są ludzie wolnych zawodów, przedsiębiorcy, nauczyciele, inżynierowie, emeryci, pracownicy mniejszych i większych firm. Chcemy otworzyć okno na dzielnicę i mamy już w tym zakresie pewien dorobek, którym chcemy się z Wami podzielić.

I tak, w zakładce Stowarzyszenie znajdziecie krótkie informacje o samym Stowarzyszeniu, o jego celach i zamierzeniach, a także dotychczasową korespondencję z urzędami i instytucjami w sprawach ważnych i mniej ważnych.

Zakładka Dzielnica podaje najważniejsze dane dotyczące dzielnicy, jej charakteru, historii, zabytków i ciekawostek. Liczymy też, że z waszym udziałem uda się wypełnić Galerię, pełną zdjęć zarówno nowych, jak starych lub wręcz archiwalnych, takich sprzed kilkunastu lub kilkudziesięciu lat.

Informator ma stanowić podręczne vademecum dla każdego, kto szuka kontaktu z instytucjami, a także chce wiedzieć gdzie i w jakich godzinach jest czynna poczta, apteka, gdzie i w jakich godzinach pojechać z dzieckiem do przychodni albo jaka jest lokalizacja pojemników na szkło. Również kontakt z radnymi dzielnicy będzie potrzebny, bo to przecież do nich możemy kierować nasze prośby, żale, uwagi, ale i podziękowania.

I wreszcie Forum, chyba najważniejsza część, które otwieramy dla nas, mieszkańców, miejsce  wymiany opinii, myśli i spostrzeżeń.

Strona tworzona jest przez mieszkańców i dla mieszkańców, ma być miejscem spotkań i organizacji inicjatyw mieszkańców Stawek. To zamierzenie całkowicie niekomercyjne.

Czytajcie, krytykujcie, piszcie, dzielcie się problemami, ale i współtwórzcie. Po prostu „nic o nas bez nas”. Zapraszamy!

Komentarze

Gratulacje - ta witryna jasny punkt!

Witam,
bardzo jestem kontent, że taki portal powstał. Stawki zasługują na więcej! Dzielnica ma swoje problemy, ale miejsce tworzą ludzie. Mam nadzieję, że dzięki Stowarzyszeniu będzie się tu mieszkało i żyło lepiej.
Dziękuję, trzymam kciuki i przy najbliższej okazji dołożę coś od siebie.
Pozdrawiam!

Popieram

Popieram inicjatywę. Dziękuję za ulotkę, dzięki której dzisiaj goszczę na Państwa stronie. Pozdrawiam Civis

Zabytki Stawek

Jako osoba zajmująca się fortyfikacją pruską i niemiecką XIX  wieku, odnoszę wrażenie, że opis zabytków Stawek jest zbyt skromny. Faktycznie forty i pozostałe schrony pierścienia zewnętrznego twierdzy nie są obiektami unikalnymi, niewiele odbiegają od typowych projektów według których budowano pozostałe forty w państwie niemieckim w tym czasie i których wiele przykładów zachowało się wokół Torunia. Podobne można spotkać w wielu miastach Polski i Europy, m.in. w Poznaniu, Kostrzynie, Królewcu, Berlinie, Mainz, Kolonii...
Natomiast Przyczółek Mostowy jest już obecnie unikatem. Toruński obiekt jest jedynym zachowanym w Europie. Dla wielu osób, dla których istotnym miernikiem wartości zabytku jest jego wiek, niecałe dwieście lat założenia, to rzeczywiście niewiele. Lecz tylko w Toruniu można dziś zobaczyć realizację architektoniczną przyczółka mostowego, co cieszy się dużym zainteresowaniem specjalistów z kraju i zagranicy. Zacytuję jeszcze rzeczoznawcę Ministra Kultury i Sztuki z 1995 roku : „Jako taki Przyczółek Mostowy (...) stanowi w skali krajowej jedyny swego rodzaju zespół o tak dawnej proweniencji i tak dobrym stanie zachowania w kraju oraz należy do unikatowych w skali europejskiej” podpisano prof. zw. dr hab. arch. Janusz Bogdanowski.
 
Warto zadbać o to, by obiekt ten cieszył się większym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, tak jak na to zasługuje. Planujemy poświęcić mu jeden z kolejnych Atlasów Twierdzy Toruń.
Bliższe informacje na stronie www.t-tpf.pl .
 

Brawo

Świetnie Pejot 52, że tu zajrzałeś. Wreszcie będziemy mogli liczyć na Twoją wiedzę o umocnieniach dawnej twierdzy. Wielu mieszkańców, szczególnie młodzieży nie ma wiadomości o fortach. Dzięki Tobie dowiemy się więcej... 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.