BUDOWA ULICY STAWKI POŁUDNIOWE

 

Wracamy do realizacji ulicy Stawki Południowe na osiedlu Stawki Południowe, przedłużenia ul. Łódzkiej w kierunku południowym. W sprawie realizacji tej ulicy odbyły się spotkania z mieszkańcami dzielnicy latem zeszłego roku. Na ostatnim, lutowym spotkaniu z mieszkańcami prezydent miasta deklarował stosunkowo szybkie przystąpienie do prac przy budowie tej ulicy. Budowy całej pełnowymiarowej ulicy praktycznie od podstaw.

Ponieważ jest to coraz bardziej ruchliwa ulica, stanowiąca najbardziej na wschód wysuniętą drogę dojazdową do ul.Łącznej, ulicy „kręgosłupa drogowego” osiedla Stawki Południowe istotnym jest, aby była to ulica, która jest na tyle szeroka, bezpieczna i posiadająca wszystkie niezbędne elementy składowe jak droga rowerowa, chodniki czy odwodnienie powierzchni. O budowę wszystkich tych elementów już kilkukrotnie wnioskowało nasze Stowarzyszenie wskazując na wszystkie niebezpieczeństwa wynikające z istniejącego stanu szczególnie dla pieszych, matek z dziećmi i rowerzystów, zwłaszcza małych.

Jest to dla nas mieszkańców osiedla bardzo ważna ulica. Ale trzeba tu również odnotować głosy wielu artykułowane podczas spotkania z prezydentem poddające w wątpliwość konieczność realizacji w pierwszej kolejności od podstaw tej już mimo wszystko utwardzonej ulicy przed realizacją ulicy Łącznej, ulicy w daleko gorszym stanie. I nikomu nic nie ujmując daleko ważniejszej dla całości osiedla. Tej ulicy po prostu nigdy nie było. Była zawsze tylko utwardzoną polną drogą, ale po przeprowadzeniu gruntownych prac wodno-kanalizacyjnych jest w szczególnie złym stanie. Ruch na niej zwiększa się gwałtownie, a jednocześnie jej stan uniemożliwia wprowadzenie na nią komunikacji miejskiej na czym szczególnie zależy mieszkańcom.

Wydaje się więc, że najpierw winna powstać ul. Łączna według już istniejącego od kilku lat projektu, a dopiero potem można by całościowo podejść do przebudowy istniejącego stanu ul.Stawki Południowe. Pozostaje stwierdzić więc, że niezbadane są „wyroki urzędnicze” i jedynie domyślać się czym kieruje się „gospodarz” miasta w dokonywanym wyborze kolejności realizacji inwestycji miejskich.Niestety.

Dla zainteresowanych w załączeniu koncepcja budowy ul. Stawki Południowe.

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.