KONSULTACJE KONSULTACJI CZYLI REGULAMIN KONSULTACJI SPOŁECZNYCH

Prezydent Torunia zaprasza mieszkańców do zgłaszania uwag odnośnie tworzonego regulaminu konsultacji społecznych. Konsultacje w  tym zakresie rozpoczynają się 3 września i potrwają do 14 września 2012 r.

Głównym celem powstania projektu regulaminu konsultacji społecznych jest uregulowanie uczestnictwa obywateli w życiu wspólnoty lokalnej. Określa on m.in. tryb inicjowania konsultacji, możliwość złożenia wniosku o konsultacje na dany temat przez mieszkańców czy sposób prowadzenia konsultacji i informowania mieszkańców.

Regulamin konsultacji społecznych powstał w wyniku współpracy, jako wspólny dokument opracowany przez Grupę Reprezentatywną  złożoną z przedstawicieli organizacji pozarządowych, mieszkańców Torunia oraz urzędników magistratu.

 

Plan działań konsultacyjnych:

8.09.2012 r. (sobota), godz. 10.00 – 16.00 – dyżur konsultacyjny na Rynku Staromiejskim

10.09.2012 r. (poniedziałek), godz. 18.00 – w „Domu Harcerza” w Toruniu (Rynek Staromiejski 7) odbędzie się spotkanie konsultacyjne dla organizacji pozarządowych

11.09.2012 r. (wtorek), godz. 18.00 - w „Domu Harcerza” w Toruniu (Rynek Staromiejski 7) odbędzie się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców

 

Przez cały czas trwania konsultacji tekst regulaminu będzie dostępny w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 z możliwością zgłoszenia swoich uwag.

Chętni do udziału w konsultacjach mogą także przesyłać swoje uwagi drogą internetową. Wystarczy pobrać i wypełnić formularz, który następnie trzeba przesłać mailem na adres: konsultacje@um.torun.pl lub dostarczyć pocztą tradycyjną, albo osobiście do Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń - do 14.09.2012 r. Przyjmowane będą także uwagi przesłane w innej formie, niż na formularzu.

Materiały do pobrania:

 1. Projekt regulaminu konsultacji społecznych
 2. Główne założenia regulaminu konsultacji społecznych
 3. Formularz do zgłaszania uwag do regulaminu
 4. Prezentacja głównych założeń regulaminu
 5. Opinie ekspertów

Zapraszamy

 

Dodaj komentarz

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.